Blue Kamikaze

przez Kardamonowy

Miałam wczoraj do Was wrócić i nie wróciłam, miałam jakieś problemy ze zdjęciem, które chciałam dołączyć do przepisu. Po ciężkiej walce, jestem z powrotem. Zdjęcie nie jest najwyższych lotów, ponieważ wczoraj coś przekombinowałam z obiektywem. Przepis natomiast jest jak najbardziej ok.
Jeden z najulubieńszych naszych ekipowych shotów. Można spotkać różne rodzaje kamikaze, wszystko zależy od użytego likieru. My lubimy najbardziej niebieskie, z Blue Curacao. Problem jest jedynie z ilością kieliszków. Jest nas chętnych, przynajmniej piątka, a na każdą osobę przypadają 4 kieliszki. Jakoś jednak dajemy radę, jak trza to trza. Ostatnio również, mieliśmy okazję spróbować kamikaze z whiskey Jack Daniel’s. Było genialne. Może kiedyś uda mi się je wyczarować.
Moi drodzy, na zdrowie.



Składniki:
50 ml schłodzonego likieru Blue Curacao 
50 ml schłodzonej wódki 
50 ml soku z cytryny
(przepis na mniej więcej 4 kieliszki)  

Wszystkie składniki mieszamy w shakerze, rozlewam do kieliszków. Sok z cytryny można zastąpić sokiem z limonki. 


3 komentarze

Angie 28 stycznia, 2015 - 9:08 am

Pamiętam, będąc w liceum te shoty były hitem na imprezach- a są zdradliwe, bo takie słodkie, a potem nie wiadomo kiedy, robiło się człowiekowi cieplej…; D

Odpowiedz
Kraina miodem płynąca 28 stycznia, 2015 - 9:08 am

Ach, co za kolor… :)))

Odpowiedz
Monika 28 grudnia, 2016 - 10:18 am

Ten komentarz został usunięty przez autora.

Odpowiedz

Komentarze

* Wstawiając komentarz zezwalasz na użycie Twoich danych osobowych w celu jego publikacji na stronie. Twój e-mail nie będzie widoczny.

Zobacz również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda Polityka prywatności

Polityka prywatności